Witamy Serdecznie Wszystkich na forum i zapraszamy do rejestracji ;)
Partnerzy:   Dotacje Unijne Wrocław
Odpowiedz 
Wycieczka rowerowa do Nadolic Wielkich - 2 maja 2014
04-22-2014, 13:05
Post: #1
Wycieczka rowerowa do Nadolic Wielkich - 2 maja 2014
"Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice zaprasza wszystkich kochających kontakt z naturą, na IX wycieczkę rowerową do NADOLIC WIELKICH.
Spotykamy się o godzinie 9.30 przy pomniku lwa na parkingu przed UM i G w Jelczu Laskowicach. Wyruszamy o godzinie 10.00.
Wycieczka ma na celu propagowanie kulturalnego spędzania wolnego czasu na łonie natury, przybliżanie ciekawostek historycznych, przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych najbliższej okolicy.
Zapewniamy mapkę z przebiegiem trasy, znaczek pamiątkowy, zaświadczenie uczestnictwa dla każdej osoby biorącej udział w wycieczce, wspólne zdjęcie uczestników wycieczki oraz turystyczną pogodę:-)
W drodze do Miłoszyc odwiedzimy pasiekę Pana Henryka Kłaka, który opowie nam o życiu pszczół. Będzie możliwość kupienia miodu oraz figurek z wosku. W Miłoszycach zwiedzimy zabytki znajdujące się przy kościele pw. Św. Mikołaja. Odwiedzimy pomnik ofiar hitleryzmu i omówimy usytuowanie Obozu Pracy Fünfteichen, filii KL Gross Rosen. Następnie udamy się do Wojnowic. Tam zwiedzimy pomnik poległych w I-WŚ oraz zachowany w bardzo dobrym stanie Krzyż Pokutny. Dalej, drogą przez Jeszkowice udamy się do Nadolic Małych. Kręcone tam były sceny do słynnego filmu „Nie ma mocnych”. Stamtąd pojedziemy do głównego celu naszej wyprawy – Nadolic Wielkich, a w nich odwiedzimy Cmentarz Żołnierzy Niemieckich poległych w II-giej WŚ zwany „Parkiem Pokoju” oraz prywatny Skansen Rodziny Golimowskich. Zgromadzono tam wiele cennych eksponatów. W Skansenie przy ognisku i kiełbasce nabierać będziemy sił do drogi powrotnej.
UWAGA! - kiełbaska, napoje oraz pieczywo we własnym zakresie.
INFORMACJE DODATKOWE: W sprawach organizacyjnych Joanna Kowcz pod nr. tel: 71-381-71-54, kom: 697-907-110 oraz Jacek Mikołajczyk tel. 519-865-597"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
04-22-2014, 17:18
Post: #2
RE: Wycieczka rowerowa do Nadolic Wielkich - 2 maja 2014
[img][Obrazek: 7tTjx789N3UmYmao0B.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Jelcz Laskowice Forum - Forum mieszkańców Jelcza Laskowice | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS