Witamy Serdecznie Wszystkich na forum i zapraszamy do rejestracji ;)
Partnerzy:   Dotacje Unijne Wrocław
Odpowiedz 
Wycieczka do Wójcic i Biskupic
09-06-2014, 22:57
Post: #1
Wycieczka do Wójcic i Biskupic
I mamy kolejną wycieczkę rowerową:

[Obrazek: RRaZeYzLkOuo2InVEB.jpg][Obrazek: B40WiCTbfmB4BO6JmB.jpg]
"Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice zaprasza wszystkich kochających kontakt z naturą, na XI-tą wycieczkę rowerową z cyklu Rowerem przez Jelcz

Tym razem jedziemy do Wójcic i Biskupic Oł.

TERMIN WYCIECZKI: sobota 13.IX. 2014 roku

MIEJSCE SPOTKANIA: spotykamy się o godzinie 9.30 przy pomniku lwa na parkingu przed UM i G w Jelczu Laskowicach. Wyruszamy o godzinie 10.00.

CEL: wycieczka ma na celu integrację społeczną oraz propagowanie kulturalnego spędzania wolnego czasu, zachęcanie do przebywania na łonie natury, przybliżanie ciekawostek historycznych, przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych najbliższej okolicy.

ZAPEWNIAMY: mapkę z przebiegiem trasy. Znaczek oraz dyplomik pamiątkowy dla każdego uczestnika wycieczki. Turystyczną pogodę :-). Głównym celem naszej wycieczki jest odwiedzenie miejscowości Wójcice i Biskupice Oł. Przekażemy również kilka informacji o Kopalinie, Minkowicach Oł., Celinie oraz nieistniejącej wsi Kurzawa i osadzie Paperwitz. Wyruszamy tradycyjnie spod pomnika lwa przed UM i G w Jelczu-Laskowicach. Zatrzymamy się przy remontowanej, a zwiedzanej przez nas podczas wycieczki do „Nowodworskiego Poligonu”, Stacji Uzdatniania Wody w Piekarach. Stamtąd udamy się w stronę lasu, którego drogami dojedziemy do przystanku kolejowego w Kopalinie. Dalej nowo wybudowaną „Leśną autostradą”, przez leśny parking w okolicy Minkowic Oł. dojedziemy do Wójcic. Tam, zwiedzimy remizę O S P oraz boisko klubu piłkarskiego LZS „Zalesie”. Następnie udamy się do Biskupic Oł., gdzie również zwiedzimy remizę OSP i udamy się do pięknej altany - miejsca integracji społecznej. Piekąc przy ognisku kiełbaski, będziemy nabierali sił do dalszej jazdy. Przeprowadzimy konkurs wiedzy o gminie Jelcz-Laskowice. W drodze powrotnej zwiedzimy biskupicki las, w którym zatrzymamy się w rzadko spotykanym miejscu krzyżowania się aż siedmiu dróg. Przez Celinę dojedziemy do olbrzymiego, tajemniczego dołu usytuowanego przy porośniętej wykrzywionymi akacjami drodze. Droga ta, jeszcze na początku XX-go w. była najkrótszym połączeniem Brzegu z Bierutowem. Cały jej przebieg ukazany jest na stronie tytułowej ulotki wycieczkowej. Stamtąd udamy się do Minkowic Oł., gdzie południowymi obrzeżami wsi dojedziemy do nowej piaskowni, będącej ostatnim obiektem wytypowanym do zwiedzenia. Trasa została zaplanowana w sposób umożliwiający ominięcie dróg głównych.
• Dla każdego uczestnika trzech wycieczek rowerowych certyfikat wraz z odznaką „ZNAWCA ZIEMI JELCZAŃSKO-LASKOWICKIEJ LIPOWEGO LIŚCIA”
• Dla każdego uczestnika pięciu wycieczek rowerowych certyfikat wraz z odznaką „ZNAWCA ZIEMI JELCZAŃSKO-LASKOWICKIEJ KASZTANOWEGO LIŚCIA”
• Dla każdego uczestnika siedmiu wycieczek rowerowych certyfikat wraz z odznaką „ZNAWCA ZIEMI JELCZAŃSKO-LASKOWICKIEJ GRABOWEGO LIŚCIA”
• Dla każdego uczestnika dziewięciu wycieczek rowerowych certyfikat wraz z odznaką „ZNAWCA ZIEMI JELCZAŃSKO-LASKOWICKIE JBUKOWEGO LIŚCIA”
• Dla każdego uczestnika dziesięciu i więcej wycieczek rowerowych certyfikat wraz z odznaką „SUPER ZNAWCA ZIEMI JELCZAŃSKO-LASKOWICKIEJ DĘBOWEGO LIŚCIA”

TRASA: podana na ulotce reklamowej opracowanej dla potrzeb wycieczki.
ORGANIZATOR: UM i G oraz MGCK w Jelczu Laskowicach
PATRONAT: Rada Miejska Jelcza Laskowic

POMYSŁODAWCĄ, AUTOREM TRASY I PRZEWODNIKIEM WYCIECZKI JEST: Jacek Mikołajczyk


PROJEKT ULOTKI ORAZ ZNACZKA OKOLICZNOŚCIOWEGO:
„K2-STUDIO” – Bartłomiej Karpiński

OBSŁUGA MEDIALNA: GP „Wiadomości Oławskie”

OPIEKA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH: osoby niepełnoletnie biorą udział w wycieczce pod opieką osób dorosłych.

UWAGA! - kiełbaska, napoje oraz pieczywo we własnym zakresie.

INFORMACJE DODATKOWE: W sprawach organizacyjnych Joanna Kowcz pod nr tel: 71-381-71-54, kom: 697-907-110 oraz Jacek Mikołajczyk tel. 519-865-597"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Jelcz Laskowice Forum - Forum mieszkańców Jelcza Laskowice | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS